Yapısal Tasarım Atölyesi 2016 yılında Yüksek İnşaat Mühendisi Mehmet Ali Yılmaz tarafından kurulmuştur. Çağdaş ve dinamik yapısıyla yurt içi ve yurt dışında modern, estetik ve güvenli yapılar tasarlamayı ve inşa etmeyi ilke edinmiştir. Geçmiş yıllardan elde edilen deneyimlerle, yenilikçi, projeye özgü mühendislik çözüm ve uygulamaları ile hizmet vermektedir.

Şirketimiz içerisindeki inşaat mühendisleri taşıyıcı sistem çeşitliği bakımından betonarme, ard-germe, ön-germe, çelik, yığma ve ahşap yapılar konusunda uzmanlaşmış ve konsept tasarımın gerekliliklerini dikkate alarak inovatif çözüm odaklı proje ve inşaat uygulamaları ile faaliyet göstermektedir.

Şirketimiz Yapısal Tasarım Mühendisliği ve Deprem Mühendisliği konularında ulusal ve uluslararası normlarda çalışarak konsept tasarımlar üretmekte ve ödüllü projeler içerisinde yer almaktadır. Proje ve Mühendislik hizmetlerinin yanı sıra inşaat uygulamaları içerisinde çelik ve betonarme yapılarda inşa etmektedir. Mevcut yapıların depreme karşı güçlendirilmesi hususunda proje danışmanlık faaliyetleri ile uzman ve profesyonel ekipler ile üniversite gözetiminde yapıların güçlendirmelerini de yapmaktadır.

Yapısal Tasarım Atölyesi, yapı mühendisliğinin gerektirdiği mükemmeliyetçi yaklaşımıyla her projede estetik, fonksiyonellik ve güvenliği bir araya getirerek, sektörde öncü olmayı hedeflemektedir. En son teknolojileri kullanarak sürdürülebilir çözümler üretirken, topluma ve çevreye duyarlı bir yaklaşım benimsemektedir. Tasarım odaklı hizmet anlayışı ile projelerini zamanında ve bütçe dahilinde tamamlamayı ve paydaşlarını memnun etmeyi amaçlamaktadır. Yapısal Tasarım Atölyesi, yetenekli ve özverili ekip arkadaşlarıyla birlikte başarılı projelere imza atmaya devam edecektir.